آنادرول یا اکسی متالون در بدنسازی

این روزها داشتن اندامی مناسب برای اکثر مردم از اولویت ها به شمار می رود که در جهت رسیدن به آن تلاش بسیاری می کنند . رسانه ها و شرکت ها نیز از این خواسته مردم استفاده کرده و محصولاتی را به بازار عرضه کرده اند که می توانند در این راه به مردم کمک بسیاری کنند . این کمک ها می تواند در بعضی مواقع برای مردم ضرراتی به همراه داشته باشد که جبران آن ها امکان پذیر نباشد . استروئیدها نیز از دسته ای هستند که مردم را به خواسته شان نزدیک تر می سازند . اما لازم است درباره استروئیدها بیشتر بدانید . ما در ادامه این مقاله استروئیدها را به شما معرفی خواهیم کرد .
منتشر شده در: ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
منتشر شده توسط: باشگاه تست
بازدید: 5
بازدید: دارو شناسی

استروئید چیست ؟

برای آن که با مفهوم اکسی متالون و کاربرد آن آشنا شوید ، ابتدا لازم است درباره استروئیدها بدانید . حتما تا به حال اسم استروئید آنابولیک به گوش شما خورده است ؛ مخصوصا اگر ورزشکار باشید ! استروئید آنابولیک در واقع نوعی لیپید یا چربی هستند که ساختار شیمیایی دارند و ساختار آن ها به گونه ای می باشد که هورمون جنسی مردانه (آندروژن) را در خود جای داده اند . استروئیدها در ابتدا تنها برای درمان های غدد جنسی مردان مورد استفاده قرار می گرفتند . اما با گذشت زمان دانشمندان دریافتند که این دارو قابلیت این را دارد که باعث رشد ماهیچه های اسکلتی (اثرات آنابولیکی) بشود و پس از آن مورد استفاده ورزشکاران قرار گرفت . استروئیدها در حال حاضر مورد استفاده عده ای زیادی از مردم و ورزشکاران قرار گرفته اند . این بدان معنا نیست که استروئیدها کاملا بدون ضرر می باشند . امروزه صد نوع استروئید به بازار عرضه شده است که یکی از انواع آن ، آنادرول یا همان اکسی متالون می باشد . در ادامه قصد داریم به معرفی آنادرول بپردازیم .

حال که با مفهوم استروئید به خوبی آشنا شده اید ، می خواهیم آنادرول را به شما معرفی نماییم . Anadrol که معمولا با نام A-50 یا A-bombs توسط ورزشکاران خوانده می شود ، در ابتدا به عنوانی ترکیبی برای درمان کم خونی مورد استفاده قرار می گرفت  و در همان زمان برای کسانی که از بیماری های دیگر رنج می بردند ، استفاده می شد . پس از مدتی دریافتند که این دارو برای افزایش وزن ، افزایش اشتها ، افزایش قدرت و افزایش تعداد سلول های خون عاملی موثر است و همانند دیگر استروئید های آنابولیک AAS ، جنبه های منفی خودش را دارد و عوارضی در بدن ایجاد می کند . آنادرول 50 از تولید طبیعی هورمون های بدن ( تستسترون و غیره ) جلوگیری می کند . این محصول می تواند بر روی لیپید خون اثری منفی بگذارد و باعث احتباس آب در بدن بشود . احتباس آب در بدن زمانی رخ می دهد که مایعات اضافی در داخل بدن شما ایجاد و جمع شود . احتباس آب در سیستم گردش خون و یا درون بافت ها و حفره ها رخ می دهد . این مشکل باعث بروز تورم در دست ، پاها و مچ پا می شود. احتباس آب هم چنین به نوبه خود باعث ایجاد سردرد و کبد سمی می شود . اکسی متالون را می توان به عنوان بدترین استروئید برای سم کبد نام برد . اگر چه یکی از مزایای اصلی آن تحریک اشتها برای افزایش وزن می باشد ، اما مصرف بیش از حد از این محصول می تواند اشتها شما را کور کند . 

 

آنادرول ( اکسی متالون )

اثرات آنادرول در بدن

من فکر می کنم که برای درک بیش تری از اثرات آنادرول 50 ، باید در ابتدا به مزایای آن بپردازیم . آنادرول یک ترکیب مشتق شده از DHT می باشد و استروئید 17-Alpha-Alkylated می باشد ؛ این بدان معنی است که در موقعیت 17 کربن تغییر می یابد تا بلع خوراکی را آسان تر سازد . اکثر استروئید ها دوره های 17 روزه دارند و این مسئله می تواند به استفاده درست از کبد کمک کند و مشکلی برای بدن به وجود نیاورد . بسیار خوب به نظر می رسد ، اما توه داشته باشید که همیشه اثرات منفی وجود دارند . 

اثرات جانبی آنادرول

این تغییر 17 روزه آنادرول می تواند برای بدن خطرناک باشد ؛ چرا که آنادرول از کب به عنوان اولین محل برای زنده ماندن استفاده می کند و با زنده ماندن می تواند برای کبد سختی ایجاد کند . اما آنادرول چگونه می تواند سخت باشد و چه مقدار می توان از آن استفاده کرد ؟ مطالعه ای 30 هفته ای بر روی آنادرول انجام شد و همان طور که انتظار می رفت ، مقدار قابل توجهی عوارض جانبی در این مدت از آن مشاهده شد . واقعیت این است که اثرات منفی آنادرول هرگز قابل بحث نیست . اما دارو چه قدر موثر بوده است ؟ در ابتدا می گوییم که این مطالعه در افراد مبتلا به ایدز انجام شده و باعث شده که وزن از دست رفته خود را به آسانی تا 8 کیلوگرم جبران نمایند . در حالی که گروه کنترل وزن خود را از دست دادند و باعث افزایش میزان مرگ و میر شده اند . به طور کلی افزایش وزن در این دوره در حدود 19 الی 20 هفته به طول انجامید ( به طور کلی 30 هفته طول کشید )  و 10 هفته آخر چنان تغییری نشان داده نشد . طبیعتا نمی خواهید آنادرول 50 را با توجه به ضرر هایی که برای کبد ایجاد می کند ، در حدود 20 هفته مصرف کنید . اما توجه کنید که طبق مطالعه انجام شده ، مصرف آنادرول 50 بیش از 20 هفته ، سودی نخواهد داشت و مصرف آن بی فایده خواهد بود . مصرف آنادرول 50 با روشی کنترل شده می تواند با خیالی آسوده همراه باشد .

 

افرادی که بدون دیدن هیچ ضرری از این استروئید استفاده کرده اند می گویند که 4 هفته و یا کمتر از آن استفاده کرده اند ؛ اما شما می توانید مصرف آن را به 6 هفته یا کمی بیشتر اجرا کنید . با توجه به تجربه شخصی خود ، استفاده از آنادرول در 3 هفته اول تاثیرات چشم گیری در بدن ایجاد می کند و با گذر زمان و استفاده بیش تر از این محصول ، اثرات آن بسیار کاهش می یابد . متاسفانه من در استفاده از آنادرول دچار سردرد ، التهاب ، فشار خون بالا و بروز حس نارضایتی بوده ام . اما به طور کلی اثرات منفی این محصول ، نیمی از حقیقت و نیمی از افسانه است . در واقع آنادرول نمی تواند به استروژن تبدیل شود . توجه داشته باشید که استفاده از آنادرول در زمان عادت ماهیانه در زنان می تواند سطح پروژسترون پلاسما را کاهش دهد . در حقیقت آنادرول در بسیاری از موارد باعث روز نفخ نیز شده است . همان طور که اشاره شد ، جوانب این دارو به هیچ وجه شوخی بردار نیستند ؛ اما به راحتی قابل پیش گیری و کنترل هستند . یک تحقیق نشان داد که بسیاری از جوانب مصرف 100 گرم از اکسی متالون را در دست دارد . اما Dan Duchaine می گوید که روزی 150 گرم از این محصول را مصرف می کرده است . پس روشن است که در ارائه عوارض جانبی آنادرول کمی اغراق شده است . اما پیشنهاد من هنوز هم استفاده از آنادرول تا 6 هفته است . در دو هفته اول شما روزانه 1 پوند اضافه خواهید کرد ؛ اما به محض اتمام استفاده به همان سرعت نیز ناپدید خواهد شد . این دارو در میان ورزشکاران و بدنسازان بسیار محبوب است ؛ چرا که از قدرت و استحکام بالایی برخوردار می باشد . لازم به اشاره است که استفاده از این دارو در یک مطالعه نشان داده که میزان هورمون جنسی را افزایش می دهد . اما از همه جالب تر مدت زمانی کوتاه برای به دست آوردن حجم زیادی از وزن است . یکی دیگر از ویژگی های جالب در رابطه با آنادرول این است که با آندروژن ارتباط زیادی ندارد . توجه داشته باشید که آنادرول انتخاب مناسبی برای افرادی که می خواهند چربی کمی به دست آورند ، نیست .

چرخه آنادرول

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید " هر چه بیش تر از آنادرول استفاده کنید ، نتیجه بیش تری می گیرید . آنادرول یکی  از معدود استروئید هایی است که استفاده از آن به سرعت نتیجه می دهد . هنگامی که 50 گرم آنادرول مصرف می کنید ، دستاورد خوبی از آن خواهید داشت . هنگامی که 100 گرم بیش تر مصرف کنید ، مسلما نتیجه بهتری خواهید گرفت . با این حال طبق تحقیقات مشخص شده که مصرف روزانه 100 گرم از آنادرول به اندازه 150 گرم مفید است . پرش 50 گرم به 100 گرم مصرف آنادرول سودمند است ؛ اما این بدان معنا نیست که مصرف 150 گرم هم سودمند خواهد بود . حال می خواهیم به مقدار استحکامی که 50 گرم و 100 گرم آنادرول به بدن می دهد را مورد بررسی قرار دهیم . در این تحقیق دریافتیم که مصرف دو برابر آنادرول به استحکام دو برابر خاتمه می یابد . کسانی که 100 گرم از آنادرول را مورد استفاده قرار داده اند ، اگر چه چربی بیش تری از دست داده اند و توده و عضلات بدون چربی بیش تری دریافت کرده اند ، اما می توان گفت که از نظر مقاومتی ، تفاوتی میان این دو گروه وجود نداشت . 

حدس می زنم که مصرف دوزهای بالاتر از آنادرول می تواند مانع از اشتها شود و غذا خوردن دشوار می شود . هم چنین می تواند میزان انسولین را افزایش و گلوکز را کاهش دهد ؛ این مسئله باعث می شود که جذب مواد مغذی توسط بدن کم شود و مصرف روزانه بیش از 100 میلی گرم آنادرول سودمند نباشد . متاسفانه آنادرول بر روی سیستم طبیعی هورمون شما در مقایسه با دیگر استروئید های خوراکی  تاثیر قابل توجهی می گذارد و به اندازه دیگر استروئید ها بر روی لیپید تاثیری نمی گذارد . 

 

آنادرول ( اکسی متالون )

 

آنادرول برای بدنسازان

جالب است بدانید که برخی از پزشکان اعتقاد دارند به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ، یک دوز 1-5 گرمی آنارول می توانید مصرف کنید . این استروئید در بازار به عنوان کپسول ، مایع و حتی کاغذی در اختیار مردم قرار دارد . 

مشخصات  آنادرول یا همان اکسی متالون

 [17 بتا هیدروکسی-2-هیدروکسی متیلن-17 آلفا-متیل-5 آلفا اندروستون-3-یون]

وزن مولکولی: 332،482

فرمول مولکولی : C 21 H 32 O 3

نقطه ذوب: 178-180 درجه سانتیگراد

تولید کننده ( در اصل ) : Syntex

تاریخ انتشار: 1960

دوز موثر: 100 mgs

مدت زمان فعال بودن : <16 ساعت

زمان تشخیص: تا 8 هفته

نسبت آنابولیک آندروژنی : 45:320

آنادرول ( اکسی متالون )

 

ما در این مقاله به شما توضیحات کاملی درباره آنادرول ارائه دادیم . توجه داشت باشید که وب سایت باشگاها ، هیچ گونه مسئولیتی درقبال استفاده نادرست از استروئیدها را ندارد و مصرف آن ها را اکیداً به کاربران توصیه نمی کند . این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاعات مخاطبین و افرادی که مایل به استفاده از استروئیدها می باشند در سایت درج شده است .


کلمات کلیدی: داروشناسی, بدنسازی, مکمل, آسترویید

ارسال نظر

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تمامی حقوق این وبسایت برای شرکت ابرانت محفوظ میباشد